Föremål som liknar akvarell Erswärd

Vi hittade över 10 fler föremål på Auktionsindex Auktionsindex

  • Träfflista
  • 4245 Akvarell
    Såld: 2.600 kr

    Såldes den 22 april 2024
  • 3315 Akvarell
    Såld: 250 kr

    Såldes den 29 maj 2023
  • 6037 Akvarell
    Såld: 200 kr

    Såldes den 14 januari 2019
  • 4105 Akvarell
    Oscar Reuterswärd, 'Perspective Japonaice', 55 x 40
    Såld: 750 kr

    Såldes den 19 oktober 2009
  • 5389 Akvarell
    Såld: 1.100 kr

    Såldes den 12 maj 2008
  • 1652 Akvareller
    2st signerade + litografi Reuterswärd (fuktfläckar)
    Såld: 200 kr

    Såldes den 14 april 2008
  • 8218 Akvarell
    Reuterswärd, "Omöjlig figur" 68x50
    Såld: 1.300 kr

    Såldes den 12 november 2007
  • 7434 Akvarell
    Oscar Reuterswärd, Perpective japonaise, 45x33
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 13 februari 2006
  • 6149 Akvarell
    Oscar Reuterswärd, "Erotiskt motiv" 28x19
    Såld: 550 kr

    Såldes den 3 oktober 2005